Usługi remontowo-budowlane w Niemczech

Dla polskich firm budowlanych nadchodzą wspaniałe czasy – w Niemczech w roku 2012 będzie jeszcze więcej pracy w sektorze budownictwa. A to wszystko za sprawą niemieckich parlamentarzystów, którzy
zadecydowali (Bundestag), iż remonty budynków będą wspomagane w postaci niższych podatków !

Dzięki ulgom podatkowym dla tych, którzy inwestują w remont starych budynków, zwiększy się w Niemczech liczba prywatnych inwestorów. Polskie firmy nie będą zatem musiały pracować jako podwykonawcy bądź ubiegać się o zlecenia drogą przetargów. Wystarczy szukać potencjalnych zleceń remontowo-budowlanych wśród prywatnych inwestorów. Dzięki temu polskie firmy będą mogły w końcu wynegocjować dla siebie korzystne stawki, a nie (jak to niestety najczęściej do tej pory było) liczyć na „resztki” i sprzedawać swoje usługi za marne grosze – bo jak nazwać np. stawkę 16 EUR polskiej firmy, gdy w tym samym czasie niemieckie firmy kasowały za te same usługi krocie.

Jeżeli chodzi o ulgi podatkowe dla prywatnych inwestorów, to przede wszystkim mogą na nie liczyć ci wszyscy, którzy poprzez remont budynku/mieszkania doprowadzają do mniejszego zużycia energii oraz mniejszej emisji dwutlenku węgla. Remonty ku temu skierowane będą wspierane finansowo przez państwo niemieckie.

Fachowcy zakładają, że wiele firm i osób prywatnych zdecyduje się na przeprowadzenie w 2012 roku remontu domu lub mieszkania, co powinny wykorzystać w swoim interesie szeroko rozumiane firmy remontowo-budowlane i przystąpić już najbliższej jesieni oraz zimy do poszukiwania zleceniodawców, których w Niemczech znacznie przybędzie. Na pewno łatwiej będzie negocjować polskim firmom z prywatnymi inwestorami, niż z inwestorami sektora publicznego.

Źródło: Informacja Izby Reprezentantów.