Ranking najlepszych tanich przewoźników w Niemczech

Polacy doskonale orientują się, którymi tanimi liniami lotniczymi mogą bezpiecznie i w miarę tanio dolecieć z Polski do Niemiec. Ale czy polscy pracownicy bądź polscy biznesmeni orientują się, które tanie linie lotnicze są najlepsze w Niemczech ? W dzisiejszych czasach wiele ludzi podróżuje w celach zawodowych samolotami. Skoro czeka nas podróż samolotem w Niemczech, to warto dowiedzieć się, z których tanich linii lotniczych skorzystać.

Przedstawiany sześć najlepszych tanich linii lotniczych działających na niemieckim rynku. Listę sporządzili analitycy Financial Times Deutschland. Adekwatnie do tego, gdzie zamierzamy z Niemiec lecieć, możemy zdecydować się na którąś z poniższych opcji, jeśli akurat szukamy pewnego, sprawdzonego i przede wszystkim taniego przewoźnika.

Miejsce nr 6. Na pozycji szóstej Niemcy sklasyfikowali ex aequo dwie firmy. Zajmuje min. Flybe. Kto z Niemiec wybiera się do Anglii, temu fachowcy polecają tanią linię lotniczą Flybe, w której udziały ma British Airways. Samoloty linii Flybe latają codziennie pomiędzy wieloma miastami w Niemczech i Anglii, a wielu Niemców udających się na Wyspy Brytyjskie korzysta z usług tej floty. Jeżeli wybieramy się z Niemiec na wczasy do północnej Afryki, to najlepszym przewoźnikiem według Financial Times Deutschland jest Air Arabia Maroc, które także uplasowało się w tym zestawieniu na miejscu numer sześć.  Loty z tym właśnie przewoźnikiem można znaleźć na większości znanych niemieckich lotnisk. Zważywszy, że Egipt i okolice nie są w ostatnim czasie najbezpieczniejszym miejscem na ziemi, to dla pragnących odpocząć po ciężkiej pracy w słońcu właśnie Maroko może być urlopową alternatywą. Do dyspozycji mamy klasyczną tanią linię lotniczą (tzw. Billigflieger).

Miejsce nr 5. Austriacka linia lotnicza Intersky jest jednym z najtańszych przewoźników na liniach regionalnych. Intersky jest oficjalnym partnerem Air Berlin. W roku 2011 z usług tej firmy skorzystało ćwierć miliona pasażerów.

Miejsce nr 4. Jednym z liderów niemieckiego rynku tanich linii lotniczych jest Easyjet. Tę linię lotniczą szczególnie bardzo sobie cenią niemieccy biznesmeni. Niemieckie Centrum Lotów i Przestrzeni Powietrznej obliczyło, że zaledwie w przeciągu jednego tygodnia samoloty Easyjet startują 383 razy z Niemiec.

Miejsce nr 3. Swoje stałe miejsce w segmencie tanich lotów ma także irlandzka marka Ryanair. Jednak odkąd w Niemczech pojawił się dodatkowy podatek związany z transportem powietrznym, to wyloty z Niemiec przestały już być tak opłacalne dla Ryanair, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Mimo wszystko marka jest nadal obecna na niemieckim rynku i posiada 163 połączeń w Niemczech.

Miejsce nr 2. Germanwings w ciągu okresu letniego odnotowała w roku 2011 tygodniowo prawie 960 odlotów ! Firma ta należąca do koncernu Lufthansa jest bardzo ważnym graczem na niemieckim rynku tanich  linii lotniczych.

Miejsce nr 1. Największym przewoźnikiem i absolutnym liderem w sektorze tanich lotów w Niemczech jest Air Berlin. Firma ta jest także jednocześnie największym konkurentem Lufthansy. Air Berlin odnotowuje tygodniowo 2361 startów. Ten wynik mówi sam za siebie i nie potrzebuje dodatkowych rekomendacji. Ta firma lotnicza z Berlina poza pozycją lidera w segmencie tanich linii lotniczych jest także drugą co do wielkości linią lotniczą w Niemczech.

Źródło:  Financial Times Deutschland.