Kasa Rodzinna przeprasza kancelarie i rodziców !

Zła organizacja pracy i błędy logistyczne zastopowały prace Kas Rodzinnych zajmujących się rozpatrywaniem spraw o Kindergeld na dzieci mieszkające w Polsce. Kasa Rodzinna oficjalnie przeprasza w wysłanym liście !

Niemieckie Kasy Rodzinne w końcu dostrzegły problem – nie potrafią opracować całej masy wniosków o Kindergeld, które wpłynęły od rodziców posiadających dzieci w Polsce. Kasa Rodzinna w piśmie, którego kopia znajduje się poniżej, przeprasza za długie oczekiwanie. Przeprosiny te wyraźnie pokazują, jak słaby był system rozpatrywania wniosków o świadczenia rodzinne oraz to, że błędy popełniono w złej organizacji pracy i w wyniku katastrofalnego systemu obiegu informacji.

Problem ze zbyt dużą ilością wniosków dotyczących przyznania Kindergeld na dzieci mieszkające w Polsce miało rozwiązać przekierowanie spraw do pięciu ośrodków zamiejscowych. Jednak i to rozwiązanie okazało się w praktyce zdecydowanie mało skuteczne. Kasa Rodzinna przyznała się do błędu, że reorganizacja nie została przeprowadzona bezproblemowo i bez szkody dla klienta (jak wcześniej planowano). I to właśnie na reorganizację zrzuca winę znacznych opóźnień w opracowywaniu wniosków. 

Oto treść listu :

Zasiłek na dzieci na podstawie ustawy o podatku dochodowym

Szanowni Państwo,

od 1 maja 2013 Kasa Rodzinna koncentruje w ramach swojej zupełnie nowej organizacji opracowanie tego świadczenia w pięciu centrach rozpatrujących wnioski.

Niestety okazało się, że zmiana nie mogła zostać zrealizowana jak planowano bez utrudnień dla klientów i dlatego doszło do opóźnień przy rozpatrywaniu dokumentów. Kasa Rodzinna bardzo ubolewa z powodu nieprzyjemności dla Państwa klientów oraz klientek i przeprasza za to.

Z powodu zwiększonego nakładu pracy opracowanie zajmie jednak jeszcze trochę czasu.

Proszę zrezygnować z dalszych zapytań. Kasa Rodzinna z własnej inicjatywy wróci do tej sprawy.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

z upoważnienia


 

 

Opracowanie własne.