Kolejny wzrost emerytur w Niemczech

Niemieckie emerytury wzrosną od 1 lipca 2018 roku na terenie całego kraju. Na podwyżce świadczeń emerytalnych zyskają także Polacy, którzy przepracowali w Niemczech co najmniej 60 miesięcy.

Po przepracowaniu w Niemczech 5 lat przysługuje świadczenie emerytalne, do którego nabywa się prawo wraz z osiągnięciem wieku emerytalnego. Kto zatem pracuje w Republice Federalnej Niemiec, ten powinien zadbać o to, by nazbierać 60 miesięcy składkowych, gdyż taki okres zapewni zabezpieczenie na starość w postaci emerytury. Co roku 1 lipca następuje w Niemczech podwyżka świadczeń emerytalnych i to zarówno w części zachodniej kraju, jak i wschodniej. Rosnące emerytury powodują zwiększenie zainteresowania wśród Polaków na uzyskanie świadczenia.

Na posiedzeniu 08.06.2018 Rada Federalna zatwierdziła podwyżkę emerytur wraz z uchwaleniem rozporządzenia dotyczącego wyceny wartości emerytur. Rozporządzenie zostanie ogłoszone w Federalnym Dzienniku Ustaw. W wyniku tej zwyżki emerytury wzrosły na zachodzie Niemiec o 3,22 procent, a na wschodzie kraju o 3,37 procent. Przy standardowej rencie oznacza to około 45 euro więcej w miesiącu. Rewaloryzacja jest możliwa poprzez dobry rozwój na rynku pracy i wzrastające pensje. W porównaniu do roku 2016, w ubiegłym roku odnotowano wzrost płac od 2,93 procent na zachodzie i 3,06 procent na wschodzie. To właśnie wzrost płac ma największy wpływ na rewaloryzację emerytur.

Aby ubiegać się o niemiecką emeryturę, należy ustalić kapitał początkowy.

Źródło: Bundesrat kompakt. Zdjęcie: uschi dreiucker / pixelio.de

Pracowałeś w Niemczech i chcesz otrzymać niemiecką emeryturę?

Zadzwoń już dziś i skorzystaj z możliwości nabycia świadczenia!

Telefon: +48 / 77 46 21 240

 

Eksperci pomogą Ci ustalić kapitał początkowy

i złożą w Twoim imieniu wniosek o emeryturę.