Budownictwo

Wzrost obrotów firm budowlanych w Niemczech

Obroty w niemieckiej branży budowlanej w ciągu 12 miesięcy wzrosły aż o +9,3%. Duża ilość wolnych zleceń na rynku budowlanym w Niemczech powoduje, że polskie firmy będą miały dużo pracy w nowym sezonie.

Niemcy wymagają przebudowy. Nowe autostrady, nowe osiedla mieszkaniowe oraz budynki użyteczności publicznej powstają jak grzyby po deszczu. Tylko w 2017 roku niemiecka branża budowlana odnotowała obroty w wysokości 113 miliardów euro! Niemieckie budowy to doskonałe miejsca na zdobycie nowych kontraktów dla polskich firm budowlanych, które uzyskane w ostatnich latach doświadczenie w Polsce z pożytkiem wykorzystują za zachodnią granicą. Zapotrzebowanie w Niemczech na polskich podwykonawców jest przeolbrzymie!

Więcej: Wzrost obrotów firm budowlanych w Niemczech

 

Sytuacja na niemieckim rynku budowlanym w 2017 roku

Niemieckie place budowy to eldorado finansowe dla polskich firm budowlanych. Mnóstwo wolnych zleceń, rosnące stawki finansowe i coraz bardziej sprzyjająca koniunktura powodują, że w 2017 roku da się dużo zarobić!

Branża budowlana w Niemczech osiągnie w 2017 roku najwyższe obroty od 20 lat. Według zapowiedzi Centralnego Związku Niemieckiego Budownictwa wzrost obrotów w branży budowlanej na koniec 2017 roku ma wynieść co najmniej +5%! To niesamowicie dobry wynik oraz dowód na to, jak doskonale rozwija się branża budowlana w Niemczech. Na tym mogą skorzystać finansowo polskie firmy budowlane, które planują realizować w Niemczech umowy o dzieło. Wartość obrotów na niemieckim rynku budowlanym w 2017 roku osiągnie według prognoz 112.200.000.000 euro.

Więcej: Sytuacja na niemieckim rynku budowlanym w 2017 roku

Zarobki Polaków w branży budowlanej

Dlaczego w branży budowlanej tak mało się zarabia? Powodem tego jest złe kalkulowanie ofert i brak dokumentów gwarantujących odpowiednio wysokie stawki wynagradzania przez niemieckich zleceniodawców.

Nie zawsze opłaca się podejmować pracę lub zlecenia w branży budowlanej. Polak pracujący w Niemczech na budowie otrzymuje najczęściej ustawowo najniższą krajową. Pracownika nie mającego nostryfikowanego dyplomu traktuje się w Niemczech jako osobę nie wykwalifikowaną, nie mającą odpowiednich uprawnień oraz doświadczenia w swym fachu. Przyczynia się to do otrzymania znacznie niższej pensji niż w przypadku zatrudnionego pracownika posiadającego potwierdzone kwalifikacje. Sytuacji tej nie zmieni nawet fakt, iż polski budowlaniec wykonuje tą samą pracę, co jego niemiecki kolega.

Więcej: Zarobki Polaków w branży budowlanej

 

Wykonywanie w Niemczech usług budowlanych dających zysk

Podjęcie zlecenia budowlanego w Niemczech musi poprzedzić analiza kosztów, która skalkuluje wszystkie koszty własne oraz dokładnie obliczy wysokość zysku na czysto po odliczeniu potrąceń, kar i kosztów.

Niemiecki rynek budowlany wymaga od zleceniobiorców odpowiedniego skalkulowania kosztów i obrania takiej strategii biznesowej, która pozwali wypracować bezpieczny zysk. Już błędne skalkulowanie oferty prowadzi do załamania się proporcji ceny do ryzyka. Na potwierdzenie tej prawidłowości wystarczy przytoczenie bardzo często popełnianego błędu - polskie firmy budowlane kalkulują ceny usług budowlanych w przeliczeniu na 1 roboczogodzinę i takie oferty rozsyłają po niemieckich kontrahentach. Metoda ta jest nie tylko śmieszna i mało skuteczna, ale przede wszystkim niebezpieczna.

Więcej: Wykonywanie w Niemczech usług budowlanych dających zysk

Wielka wpadka firm budowlanych przy kontroli celnej

W okolicach Bremen wpadło w ręce niemieckiego Urzędu Celnego wiele firm budowlanych, które zatrudniały w Niemczech pracowników na czarno i nie dokonały zgłoszenia pracowników delegowanych.

Wielka kontrola celna firm budowlanych przeprowadzona przez 51 niemieckich urzędników celnych, jaką przeprowadził na przełomie pierwszej i drugiej dekady maja 2014 roku Hauptzollamt Bremen (Główny Urząd Celny w Bremie) została podsumowana w oficjalnym raporcie. Niestety raport ujawnia wiele nieprawidłowości występujących także u firm zagranicznych.

Rozmiar kontroli był duży, bo aż 236 firm i 566 osób zostało skontrolowanych po kątem legalności zatrudnienia i zwalczania pracy na czarno w budownictwie. W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono wiele nieprawidłowości.

Więcej: Wielka wpadka firm budowlanych przy kontroli celnej

 

Strona 1 z 5

«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»
Copyright © 2009-2017 Finanzamt.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakaz kopiowania. Wykorzystywanie tekstów wymaga opłacenia licencji.