Zarobki

Najlepiej opłacane zawody w Niemczech w 2017 roku

Praca w Niemczech stała się bardzo opłacalna, a z uwagi na mocny wzrost wynagrodzeń i wiele wolnych stanowisk pracy, na niemieckim rynku pracy można znaleźć intratne finansowo oferty zatrudnienia.

Posiadając odpowiedni zawód można w Niemczech zarobić naprawdę dobre pieniądze. Zwłaszcza zawody takie jak lekarz, prawnik, inżynier, informatyk, manager, rzemieślnik z tytułem mistrza gwarantują wysoką płacę. Do grona osób dobrze zarabiających dochodzą także przedsiębiorcy działający w Niemczech w różnych branżach, ale na własny rachunek. Z roku na rok rośnie także poziom wynagradzania pracowników, którym to płaci się coraz więcej za świadczoną pracę. Dobra koniunktura pociągnęła za sobą wzrost płac!

Więcej: Najlepiej opłacane zawody w Niemczech w 2017 roku

 

Wzrost płacy minimalnej w Niemczech od 2017 roku

Począwszy od 1 stycznia 2017 roku w całych Niemczech wzrasta o 34 eurocenty na godzinę wynagrodzenie minimalne. Nowa stawka płacy minimalnej obejmuje także Polaków pracujących na terenie Niemiec.

W Niemczech obowiązuje ustawa o płacy minimalnej (Mindestlohngesetz) z dnia 11 sierpnia 2014 roku, która wszystkim pełnoletnim pracownikom wykonującym pracę na terenie Niemiec gwarantuje pewien poziom wynagradzania. Do końca roku 2016 obowiązuje stara stawka w wysokości 8,50 euro na godzinę. Niestety stawka minimalna przez 6 pierwszych miesięcy po podjęciu nowego zatrudnienia nie obowiązuje osób, które przez długi okres czasu są bezrobotne, a także uczniów i praktykantów, których praktyka trwa krócej niż 3 miesiące. Poza tym wszyscy dorośli pracownicy są objęci stawką minimalną.

Więcej: Wzrost płacy minimalnej w Niemczech od 2017 roku

 

Płaca minimalna chroni polskich pracowników w Niemczech

Polscy pracownicy podejmujący pracę w Niemczech – także na zasadzie oddelegowania z polskiego zakładu pracy lub wypożyczeni niemieckiemu pracodawcy – podlegają pod ustawową stawkę wynagrodzenia minimalnego.

Na niemieckim rynku pracy sporo się zmieniło po wprowadzeniu ustawy o wynagrodzeniu minimalnym. Przede wszystkim wzrosły wynagrodzenia!

Stawki polskich pracowników pracujących w Niemczech są regulowane w oparciu o przepisy niemieckiej ustawy o wynagrodzeniu minimalnym oraz w oparciu o postanowienia układów zbiorowych. Jakie stawki wynagrodzenia (przeliczane na roboczogodzinę) przysługują Polakom pracującym w Niemczech, zależy głównie od branży i stanowiska pracy, ale także od miejsca zamieszkania lub wykonywania pracy na terenie Niemiec.

Więcej: Płaca minimalna chroni polskich pracowników w Niemczech

 

Wzrost płacy minimalnej w Niemczech

Od 01.01.2017r. będzie obowiązywała w Niemczech nowa, wyższa stawka wynagrodzenia minimalnego. Pracodawca musi zagwarantować każdemu pracownikowi zatrudnionemu w Niemczech odpowiednie wynagrodzenie.

Polscy pracownicy zatrudnieni w Niemczech – także delegowani do pracy w Niemczech i wypożyczani niemieckim zakładom pracy – muszą otrzymywać wynagrodzenie minimalne obowiązujące w Niemczech. Dla różnych branż ustalono różne stawki wynagrodzenia.

Obowiązek zapewnienia pracownikowi wynagrodzenia minimalnego ciąży na pracodawcy. Także wtedy, gdy pracodawcą jest firma polska. O ile w Polsce obowiązuje minimalna płaca miesięczna, to niemiecki ustawodawca wynagrodzenie minimalne określił w przeliczeniu na godziny.

Więcej: Wzrost płacy minimalnej w Niemczech

 

Polak potrafi zarobić tyle co Niemiec!

Coraz więcej Polaków pracujących w Niemczech zaczyna cenić swoje kwalifikacje zawodowe i żąda od swoich pracodawców wyższych stawek płacowych. Z uwagi na notoryczny brak fachowców firmy godzą się na podwyżki.

Polacy są lepszymi pracownikami niż emigranci z innych krajów - takie wnioski płyną po przeanalizowaniu drogi zawodowej, na jaką decydują się Polacy pracujący w Niemczech. Przede wszystkim Polacy mają możliwość zarabiania dokładnie tyle co Niemcy!!! Właśnie z tego przywileju Polacy korzystają. Czasy, w których niemieccy pracodawcy mogli za półdarmo zatrudnić Polaka, dawno minęły. W tej chwili polscy pracownicy zatrudnieni w Niemczech są coraz bardziej świadomi praw, jakie im przysługują. Polacy chcą uczciwie i dobrze pracować, ale oczekują sprawiedliwego wynagradzania oraz szanowania ich kompetencji zawodowych. Coraz częściej udaje im się zdobyć korzystne warunki płacowe i zawodowe.

Więcej: Polak potrafi zarobić tyle co Niemiec!

 

Najlepiej zarabiające osoby w Niemczech

Niemcy kuszą wysokimi zarobkami pracowników wszelkich profesji. Ci na samym szczycie zarabiają najwięcej. Najlepiej płacą duże firmy, szczególnie niemieckie koncerny samochodowe i stacje telewizyjne.

Najlepszy manager zarabia w Niemczech 15 milionów euro rocznie. Jest nim szef grupy VW. Gdy porównamy jego zarobki z dochodem rocznym szefowej rządu federalnego Angeli Merkel, to dysproporcje są przeogromne. Kanclerz Niemiec zarabia bowiem „tylko” 240.000 euro w ciągu roku. Najbardziej znany niemiecki kreator mody – Karl Lagerfeld – zarabia rocznie ponad 40.000.000 euro, a jedna z najbardziej znanych niemieckich top modelek – Heidi Klum – ok. 15.000.000 euro, z czego ponad połowę dzięki programowi telewizyjnemu Germany’s Next Top Model.  Popularny berliński rapper Bushido zarabia rocznie ok. 8 milionów euro rocznie, a piłkarz reprezentacji Niemiec urodzony w Gliwicach Lukas Podolski za sezon ponad 3 miliony euro (wcześniej w czasach gry dla Arsenalu Londyn ok. 7 milionów euro).

Więcej: Najlepiej zarabiające osoby w Niemczech

 

Zarobić w Niemczech ponad 20.000 EUR na miesiąc !

W Niemczech istnieje wiele zawodów, w których pracownicy w ciągu zaledwie 1 miesiąca zarabiają od kilkunastu do ponad dwudziestu tysięcy euro. Na takie pieniądze mogą liczyć także Polacy zatrudnieni nad Renem.

Do najlepiej opłacanych zawodów w Niemczech należą przede wszystkim zawód lekarza i stomatologa oraz  wszelkiego rodzaju zawody inżynierskie i stanowiska kierownicze. Na tych stanowiskach pracownicy mogą liczyć na średnie miesięczne wynagrodzenie sięgające powyżej 20.000 euro lub zbliżające się do kwoty dwudziestu tysięcy euro. Także naukowcy, prawnicy i ekonomiście mogą liczyć na duże pieniądze oscylujące w granicach od ponad 16.000 euro do ponad 19.000 euro na miesiąc.

Więcej: Zarobić w Niemczech ponad 20.000 EUR na miesiąc !

 

Jak Polacy zwiększają swoje zarobki w Niemczech

Polacy coraz częściej sięgają po możliwość przepisania polskiego dyplomu na niemiecki. Głównym argumentem przemawiającym za uznaniem w Niemczech kwalifikacji zawodowych jest opcja uzyskania wyższych zarobków.

Zarabiać tyle co Niemiec – to marzenie większości polskich pracowników wyjeżdżających do pracy w Niemczech. I nie chodzi tu wcale o osiągnięcie płacy minimalnej, którą gwarantują przecież od 2015 roku niemieckie przepisy, ale o rozwój zawodowy pozwalający na wejście na wyższy poziom wynagradzania. Przepisanie polskiego dyplomu na niemiecki służy Polakom głównie w jednym celu – jest sposobem na zwiększenie zarobków. Sprytni Polacy wykorzystują zapisy niemieckiej ustawy o uznaniu kwalifikacji zawodowych zdobytych zagranicą do podnoszenia wysokości swoich finansów.

Więcej: Jak Polacy zwiększają swoje zarobki w Niemczech

 

Najlepiej opłacane zawody i branże w Niemczech

Polacy szukający pracy w Niemczech mogą sporo zarobić w zawodach niszowych. Niedobór fachowców na niemieckim rynku pracy powoduje, że pracodawcy muszą dobrze opłacać swoich pracowników.

Polscy emigranci zarobkowi najwięcej zarabiają w Niemczech wtedy, gdy posiadają atrakcyjny zawód poparty dyplomem i doświadczeniem zawodowym. Lekarze, inżynierowie, informatycy, czasem budowlańcy mogą liczyć na wysokie zarobki. Sęk w tym, że wielu z nich zarabia całkiem dobrze w Polsce i nie kwapi się do wyjazdu zarobkowego zagranię. Czy jednak polskie zarobki odpowiadają poziomowi wynagradzania specjalistów w Niemczech ? Niekoniecznie. Jak pokazują najnowsze statystyki wyjeżdżając do pracy w Niemczech ci sami fachowcy mogliby zarabiać zdecydowanie więcej aniżeli zarabiają w Polsce.

Więcej: Najlepiej opłacane zawody i branże w Niemczech

 

Wysokość zarobków inżynierów w Niemczech

Wyższe studia inżynierskie pozwalają na uzyskanie wysokich zarobków, ale niekoniecznie w branży budowlanej. Polscy inżynierowie najlepiej zarabiają w Niemczech min. w telekomunikacji i branży motoryzacyjnej.

Na niemieckim rynku pracy brakuje od kilku dobrych lat fachowców z wyższym wykształceniem technicznym. Skoro na pracę inżynierów jest duży popyt, to sytuacja ta skutkuje tym, iż z roku na rok rosną w Niemczech stawki zarobków inżynierów, co skrupulatnie wykorzystuje młoda kadra inżynierska z Polski.

Absolwenci szkół wyższych o profilu technicznym posiadający dyplom z oceną co najmniej dobrą, a także znający język niemiecki (czasem wystarcza angielski) mogą wybierać spośród wielu ofert pracy.

Więcej: Wysokość zarobków inżynierów w Niemczech

 

Dobrze płatna praca od zaraz dla fachowców w Niemczech !

Korzystne przepisy pozwalają na uznanie polskich kwalifikacji zawodowych w Niemczech, co prowadzi do posiadania dyplomu równoznacznego z niemieckim. Dzięki temu wzrasta zarobek polskiego pracownika.

Uznawanie kwalifikacji zawodowych nabytych w Polsce można załatwić w Niemczech po spełnieniu kilku warunków. Sytuacja prawna jest teraz o tyle dobra, gdyż jeszcze jakiś czas temu można było natknąć się na pewnego rodzaju ograniczenia związane z uznawaniem nabytych zagranicą kwalifikacji do wykonywania zawodu w Niemczech. Popyt na wolne stanowiska pracy w Niemczech okazał się na tyle duży, iż w trakcie 2014 roku zdecydowano o tym, aby wprowadzić korzystne zmiany prawne prowadzące do powszechnego uznania zagranicznych dyplomów.

Więcej: Dobrze płatna praca od zaraz dla fachowców w Niemczech !

 

Strona 1 z 3

«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»
Copyright © 2009-2017 Finanzamt.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakaz kopiowania. Wykorzystywanie tekstów wymaga opłacenia licencji.