Aktualności:

Zarobić w Niemczech ponad 20.000 EUR na miesiąc !

W Niemczech istnieje wiele zawodów, w których pracownicy w ciągu zaledwie 1 miesiąca zarabiają od kilkunastu do ponad dwudziestu tysięcy euro. Na takie pieniądze mogą liczyć także Polacy zatrudnieni nad Renem.

Do najlepiej opłacanych zawodów w Niemczech należą przede wszystkim zawód lekarza i stomatologa oraz  wszelkiego rodzaju zawody inżynierskie i stanowiska kierownicze. Na tych stanowiskach pracownicy mogą liczyć na średnie miesięczne wynagrodzenie sięgające powyżej 20.000 euro lub zbliżające się do kwoty dwudziestu tysięcy euro. Także naukowcy, prawnicy i ekonomiście mogą liczyć na duże pieniądze oscylujące w granicach od ponad 16.000 euro do ponad 19.000 euro na miesiąc.

Więcej: Zarobić w Niemczech ponad 20.000 EUR na miesiąc !

 

Rozliczenie podatkowe niemieckiej emerytury w 2015 roku

Osoby pobierające niemieckie świadczenia emerytalne mają obowiązek złożyć roczną deklarację podatkową w Niemczech. Obowiązek ten obejmuje także Polaków pobierających niemiecką emeryturę.

Niestety więcej niż połowa niemieckiego świadczenia emerytalnego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym (Einkommensteuer). W związku z tym, że niemiecki ustawodawca nakłada obowiązek opodatkowania emerytur, to emeryci muszą corocznie składać deklaracje podatkowe, w których wykazują wysokość otrzymanego świadczenia za rok ubiegły. W 2015 roku emeryt dokonuje rozliczenia za 2014 rok. Jest to obowiązek bardzo uciążliwy – szczególnie dla osób otrzymujących niewielkie emerytury. Nawet te niskie świadczenia trzeba wykazać.

Więcej: Rozliczenie podatkowe niemieckiej emerytury w 2015 roku

 

Szybszy zwrot podatku z Niemiec

Zwrot niemieckiego podatku dochodowego będzie następował o wiele szybciej. Wszystko za sprawą nowego programu komputerowego, który wprowadzą niemieckie Urzędy Skarbowe na terenie całego kraju.

Podatnik rozliczający się z niemieckiego podatku chce uzyskać jak najszybciej pieniądze przysługujące mu z tytułu zwrotu Lohnsteuer. W wielu niemieckich Urzędach Skarbowych prace nad opracowywaniem zeznań podatkowych wciąż trwają zbyt opieszale, ale to się zmieni. Procedura zwrotu podatku ma przebiegać szybko.

Więcej: Szybszy zwrot podatku z Niemiec

 

Norwegia nowym kierunkiem emigracji zarobkowej

Polacy odnaleźli nowy rynek pracy w Europie. Ze względu na niezwykle wysokie zarobki w Norwegii następuje exodus polskich pracowników z zachodniej Europy do Skandynawii. Norwegia kusi Polaków ogromną kasą.

Według najświeższych doniesień medialnych, ale także informacji bezpośrednio od Polaków pracujących zarobkowo za granicą, coraz więcej osób zmienia kierunek migracji i zamiast blisko położonych Niemiec, Holandii i Austrii wybiera daleką i zimną Norwegię. Powód jest prosty – pracodawcy norwescy oferują Polakom dużo większe stawki wynagrodzenia niż 3 wcześniej wymienione kraje. Zatem wysokie zarobki skłaniają Polaków do podjęcia pracy w Norwegii.

Więcej: Norwegia nowym kierunkiem emigracji zarobkowej

 

Zwolnienie podatnika w Niemczech z zimnej progresji

Począwszy od 1 stycznia 2016 roku rząd niemiecki obiecuje odciążenia podatkowe w postaci zniesienia zimnej progresji. Jednak osoby o wysokich dochodach będą płacić jeszcze wyższe podatki niż teraz !

Rząd federalny Niemiec z dniem 1 stycznia 2016 chce zwolnić podatnika z tzw. "zimnej progresji".  Ogłosił to niespodziewanie niemiecki minister finansów Wolfgang Schäuble (CDU). Podatnicy płacący podatki w Niemczech powinni od 2016 roku płacić ich mniej – średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu euro w skali roku. Jednak z punktu widzenia finansów wcale nie musi to oznaczać wyższych pieniędzy dla podatnika o wysokich dochodach. Najprawdopodobniej okaże się bowiem, że osoby dobrze zarabiające zapłacą większy podatek niż dotychczas.

Więcej: Zwolnienie podatnika w Niemczech z zimnej progresji

 

Strona 9 z 44

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Copyright © 2009-2017 Finanzamt.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakaz kopiowania. Wykorzystywanie tekstów wymaga opłacenia licencji.