Aktualności:

Najlepiej zarabiające osoby w Niemczech

Niemcy kuszą wysokimi zarobkami pracowników wszelkich profesji. Ci na samym szczycie zarabiają najwięcej. Najlepiej płacą duże firmy, szczególnie niemieckie koncerny samochodowe i stacje telewizyjne.

Najlepszy manager zarabia w Niemczech 15 milionów euro rocznie. Jest nim szef grupy VW. Gdy porównamy jego zarobki z dochodem rocznym szefowej rządu federalnego Angeli Merkel, to dysproporcje są przeogromne. Kanclerz Niemiec zarabia bowiem „tylko” 240.000 euro w ciągu roku. Najbardziej znany niemiecki kreator mody – Karl Lagerfeld – zarabia rocznie ponad 40.000.000 euro, a jedna z najbardziej znanych niemieckich top modelek – Heidi Klum – ok. 15.000.000 euro, z czego ponad połowę dzięki programowi telewizyjnemu Germany’s Next Top Model.  Popularny berliński rapper Bushido zarabia rocznie ok. 8 milionów euro rocznie, a piłkarz reprezentacji Niemiec urodzony w Gliwicach Lukas Podolski za sezon ponad 3 miliony euro (wcześniej w czasach gry dla Arsenalu Londyn ok. 7 milionów euro).

Więcej: Najlepiej zarabiające osoby w Niemczech

 

Podpisywanie niekorzystnych umów przez polskie firmy w Niemczech

Polskie firmy działające w Niemczech są zmuszane przez niemieckich zleceniodawców i kontrahentów do podpisywania bardzo niekorzystnych finansowo oraz prawnie umów o dzieło i kontraktów. Trzeba uważać!

Niemieccy przedsiębiorcy podsuwają polskim podwykonawcą i zleceniobiorcą do podpisania bardzo niekorzystne umowy o dzieło i kontrakty, które dla polskiej firmy kończą się finansową katastrofą. Umowy te celowo zawierają haczyki finansowe i prawne, które mają spowodować, że polska firma ma nic nie zarobić na podpisanej umowie lub kontrakcie.

Najczęściej finansowe fiasko kończy się nie tylko klapą finansową, ale milionem kłopotów, które ciągną się za polską firmą po wykonaniu usługi bądź zlecenia. W efekcie końcowym polski przedsiębiorca nie zarabia na zleceniu lub kontrakcie realizowanym w Niemczech, a często nawet dopłaca do interesu. Na co trzeba uważać przy podejmowaniu zleceń w Niemczech? Na kilka istotnych aspektów trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby zlecenie w Niemczech przyniosło finansowy zysk.

Więcej: Podpisywanie niekorzystnych umów przez polskie firmy w Niemczech

 

Istotne zmiany przepisów prawnych w Niemczech

UWAGA pracujący w Niemczech!!! Zmieniły się przepisy w zakresie świadczeń rodzicielskich, świadczeń emerytalnych, zajęcia mienia, czynszu, oszczędności, aptek internetowych, jazdy samochodem oraz TÜV.

Osoby pracujące w Niemczech powinny bacznie przyjrzeć się nowym regulacjom prawnym, które pojawiły się w niemieckim ustawodawstwie. Począwszy od 01.07.2015 weszło w życie kilka istotnych zmian w dotychczasowym porządku prawnym. A te gwarantują przede wszystkim więcej pieniędzy oraz lepszą ochronę, jednak z drugiej strony narażają na o wiele bardziej rygorystyczne kontrole niż dotychczas.

Więcej: Istotne zmiany przepisów prawnych w Niemczech

 

Dwukrotny wzrost zasiłku Kindergeld

Po ponad pięciu latach długiego oczekiwania podwyżka Kindergeld stała się faktem. Ustalono, że Kindergeld wypłacany rodzicom na dzieci wzrasta dwukrotnie: wstecz od 01.01.2015 oraz od 01.01.2016.

Bardzo ważną datą dla pracujących w Niemczech był dzień 18 czerwca 2015 roku. W tym bowiem dniu Rząd Federalny zgodził się na kilka niezwykle istotnych zmian. Zmianami tymi są: podwyższenie kwoty wolnej od podatku, ulgi na dziecko, zasiłku rodzinnego i dodatku na dzieci. Zmiany te oznaczają nie tylko mniejsze podatki i wyższe odpisy podatkowe, ale także wyższe kwoty wypłacanego rodzicom zasiłku rodzinnego.

Zatem kto i przede wszystkim ile skorzysta na wprowadzonych zmianach?

Więcej: Dwukrotny wzrost zasiłku Kindergeld

 

Zarobić w Niemczech ponad 20.000 EUR na miesiąc !

W Niemczech istnieje wiele zawodów, w których pracownicy w ciągu zaledwie 1 miesiąca zarabiają od kilkunastu do ponad dwudziestu tysięcy euro. Na takie pieniądze mogą liczyć także Polacy zatrudnieni nad Renem.

Do najlepiej opłacanych zawodów w Niemczech należą przede wszystkim zawód lekarza i stomatologa oraz  wszelkiego rodzaju zawody inżynierskie i stanowiska kierownicze. Na tych stanowiskach pracownicy mogą liczyć na średnie miesięczne wynagrodzenie sięgające powyżej 20.000 euro lub zbliżające się do kwoty dwudziestu tysięcy euro. Także naukowcy, prawnicy i ekonomiście mogą liczyć na duże pieniądze oscylujące w granicach od ponad 16.000 euro do ponad 19.000 euro na miesiąc.

Więcej: Zarobić w Niemczech ponad 20.000 EUR na miesiąc !

 

Strona 9 z 45

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Copyright © 2009-2017 Finanzamt.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakaz kopiowania. Wykorzystywanie tekstów wymaga opłacenia licencji.