Aktualności:

Szybszy zwrot podatku z Niemiec

Zwrot niemieckiego podatku dochodowego będzie następował o wiele szybciej. Wszystko za sprawą nowego programu komputerowego, który wprowadzą niemieckie Urzędy Skarbowe na terenie całego kraju.

Podatnik rozliczający się z niemieckiego podatku chce uzyskać jak najszybciej pieniądze przysługujące mu z tytułu zwrotu Lohnsteuer. W wielu niemieckich Urzędach Skarbowych prace nad opracowywaniem zeznań podatkowych wciąż trwają zbyt opieszale, ale to się zmieni. Procedura zwrotu podatku ma przebiegać szybko.

Więcej: Szybszy zwrot podatku z Niemiec

 

Norwegia nowym kierunkiem emigracji zarobkowej

Polacy odnaleźli nowy rynek pracy w Europie. Ze względu na niezwykle wysokie zarobki w Norwegii następuje exodus polskich pracowników z zachodniej Europy do Skandynawii. Norwegia kusi Polaków ogromną kasą.

Według najświeższych doniesień medialnych, ale także informacji bezpośrednio od Polaków pracujących zarobkowo za granicą, coraz więcej osób zmienia kierunek migracji i zamiast blisko położonych Niemiec, Holandii i Austrii wybiera daleką i zimną Norwegię. Powód jest prosty – pracodawcy norwescy oferują Polakom dużo większe stawki wynagrodzenia niż 3 wcześniej wymienione kraje. Zatem wysokie zarobki skłaniają Polaków do podjęcia pracy w Norwegii.

Więcej: Norwegia nowym kierunkiem emigracji zarobkowej

 

Zwolnienie podatnika w Niemczech z zimnej progresji

Począwszy od 1 stycznia 2016 roku rząd niemiecki obiecuje odciążenia podatkowe w postaci zniesienia zimnej progresji. Jednak osoby o wysokich dochodach będą płacić jeszcze wyższe podatki niż teraz !

Rząd federalny Niemiec z dniem 1 stycznia 2016 chce zwolnić podatnika z tzw. "zimnej progresji".  Ogłosił to niespodziewanie niemiecki minister finansów Wolfgang Schäuble (CDU). Podatnicy płacący podatki w Niemczech powinni od 2016 roku płacić ich mniej – średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu euro w skali roku. Jednak z punktu widzenia finansów wcale nie musi to oznaczać wyższych pieniędzy dla podatnika o wysokich dochodach. Najprawdopodobniej okaże się bowiem, że osoby dobrze zarabiające zapłacą większy podatek niż dotychczas.

Więcej: Zwolnienie podatnika w Niemczech z zimnej progresji

 

Skuteczny sposób na przyspieszenie wypłaty Kindergeld

Długo czekasz na decyzję niemieckiej Kasy Rodzinnej ? Wstrzymano wypłatę Kindergeld na Twoje dzieci ? Nie martw się – jest sposób na przyspieszenie spraw i szybką wypłatę pieniędzy z tytułu zasiłku rodzinnego.

Problem z niewypłacanym zasiłkiem rodzinnym dotknął ogromną liczbę osób. Wprawdzie problematyka dotyczy przeróżnych przypadków, to jednak w większości problem objął :

1)      wnioskodawców, którzy przed laty złożyli dokumenty na niemiecki zasiłek rodzinny i otrzymywali już Kindergeld, ale wstrzymano im wypłacanie zasiłku,

2)      nowych wnioskodawców, których pierwszy wniosek o wypłatę Kindergeld utknął w biurokratycznej machinie niemieckiej Kasy Rodzinnej.

Problemy pojawiły się w momencie utworzenia jednej Familienkasse dla Polaków pracujących w Niemczech.

Więcej: Skuteczny sposób na przyspieszenie wypłaty Kindergeld

 

Jak Polacy zwiększają swoje zarobki w Niemczech

Polacy coraz częściej sięgają po możliwość przepisania polskiego dyplomu na niemiecki. Głównym argumentem przemawiającym za uznaniem w Niemczech kwalifikacji zawodowych jest opcja uzyskania wyższych zarobków.

Zarabiać tyle co Niemiec – to marzenie większości polskich pracowników wyjeżdżających do pracy w Niemczech. I nie chodzi tu wcale o osiągnięcie płacy minimalnej, którą gwarantują przecież od 2015 roku niemieckie przepisy, ale o rozwój zawodowy pozwalający na wejście na wyższy poziom wynagradzania. Przepisanie polskiego dyplomu na niemiecki służy Polakom głównie w jednym celu – jest sposobem na zwiększenie zarobków. Sprytni Polacy wykorzystują zapisy niemieckiej ustawy o uznaniu kwalifikacji zawodowych zdobytych zagranicą do podnoszenia wysokości swoich finansów.

Więcej: Jak Polacy zwiększają swoje zarobki w Niemczech

 

Strona 9 z 44

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Copyright © 2009-2017 Finanzamt.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakaz kopiowania. Wykorzystywanie tekstów wymaga opłacenia licencji.