Aktualności:

Skuteczny sposób na przyspieszenie wypłaty Kindergeld

Długo czekasz na decyzję niemieckiej Kasy Rodzinnej ? Wstrzymano wypłatę Kindergeld na Twoje dzieci ? Nie martw się – jest sposób na przyspieszenie spraw i szybką wypłatę pieniędzy z tytułu zasiłku rodzinnego.

Problem z niewypłacanym zasiłkiem rodzinnym dotknął ogromną liczbę osób. Wprawdzie problematyka dotyczy przeróżnych przypadków, to jednak w większości problem objął :

1)      wnioskodawców, którzy przed laty złożyli dokumenty na niemiecki zasiłek rodzinny i otrzymywali już Kindergeld, ale wstrzymano im wypłacanie zasiłku,

2)      nowych wnioskodawców, których pierwszy wniosek o wypłatę Kindergeld utknął w biurokratycznej machinie niemieckiej Kasy Rodzinnej.

Problemy pojawiły się w momencie utworzenia jednej Familienkasse dla Polaków pracujących w Niemczech.

Więcej: Skuteczny sposób na przyspieszenie wypłaty Kindergeld

 

Jak Polacy zwiększają swoje zarobki w Niemczech

Polacy coraz częściej sięgają po możliwość przepisania polskiego dyplomu na niemiecki. Głównym argumentem przemawiającym za uznaniem w Niemczech kwalifikacji zawodowych jest opcja uzyskania wyższych zarobków.

Zarabiać tyle co Niemiec – to marzenie większości polskich pracowników wyjeżdżających do pracy w Niemczech. I nie chodzi tu wcale o osiągnięcie płacy minimalnej, którą gwarantują przecież od 2015 roku niemieckie przepisy, ale o rozwój zawodowy pozwalający na wejście na wyższy poziom wynagradzania. Przepisanie polskiego dyplomu na niemiecki służy Polakom głównie w jednym celu – jest sposobem na zwiększenie zarobków. Sprytni Polacy wykorzystują zapisy niemieckiej ustawy o uznaniu kwalifikacji zawodowych zdobytych zagranicą do podnoszenia wysokości swoich finansów.

Więcej: Jak Polacy zwiększają swoje zarobki w Niemczech

 

Utrudnienia dla polskich firm w Niemczech

Czerwone światło dla polskich usługodawców działających w 2015 roku w Niemczech. UWAGA! Niemieckie przepisy i niemieckie instytucje kontrolne na czele z Urzędem Celnym utrudniają dostęp do niemieckiego rynku pracy.

Polskie firmy stają w roku 2015 przed nie lada wyzwaniem. Pomimo wielu wolnych zleceń na rynku niemieckim rosną wymogi prawne wobec zagranicznych usługodawców, zwiększa się liczba kontroli ze strony niemieckich instytucji kontrolnych oraz zakres kontrolowanych czynności, a także zwiększa się liczba obowiązków nakładanych przez niemieckie prawo. Wszystko to powoduje, że polskim firmom będzie coraz trudniej działać swobodnie w Niemczech. Wiedząc jednak na co uważać i posiadając jasny plan działania nadal będzie można dobrze zarobić na zleceniach w Niemczech.

Więcej: Utrudnienia dla polskich firm w Niemczech

 

Informacje niezbędne dla pracujących w Niemczech w 2015 roku

Pracujący w Niemczech powinni poznać przysługujące im od 01.01.2015 prawa względem kosztów emerytalnych, rozwiązań dla rodzin, imprez firmowych, prezentów otrzymywanych od pracodawców i płacy minimalnej.

Polskim pracownikom zatrudnionym w 2015 roku w Niemczech przysługują dokładnie takie same prawa jak ich niemieckim kolegom. Szczególnie po 01.01.2015 dotyczy to korzystniejszego sposobu odliczania kosztów emerytalnych od podatku, opodatkowania 70% emerytury, wolnych od podatku świadczeń na rzecz rodziny, niewliczania do wynagrodzenia uczestnictwa pracownika w imprezach firmowych, otrzymywania wolnych od podatków prezentów od pracodawcy oraz zachowania stawki wynagrodzenia minimalnego na poziomie 8,50 euro za 1 godzinę pracy.

Więcej: Informacje niezbędne dla pracujących w Niemczech w 2015 roku

 

Nowości w niemieckich przepisach w 2015 roku

Dodatkowe składki na ubezpieczenie społeczne uzależnione od wysokości osiąganych dochodów, wzrost progu dochodowego i opodatkowanie świadczeń pracodawcy na rzecz pracownika to najważniejsze zmiany w 2015r.

Rok 2015 przynosi w niemieckim ustawodawstwie kilka nowości w dziedzinie ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego. Co się zmienia i co wprowadzono nowego ? Przede wszystkim wzrosły granica wymiaru składki oraz próg dochodowy, a zmiany dosięgły także płacy minimalnej oraz uregulowań dotyczących Mini Job. Pracując lub działając w Niemczech należy znać najważniejsze nowe regulacje, chociażby z tego powodu, by nie doświadczyć żadnych przykrych niespodzianek w zakresie kadr, płac i ubezpieczeń społecznych.

Więcej: Nowości w niemieckich przepisach w 2015 roku

 

Strona 10 z 45

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Copyright © 2009-2017 Finanzamt.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakaz kopiowania. Wykorzystywanie tekstów wymaga opłacenia licencji.