Przeniesienie biura w Kluczborku pod nowy adres!

Działające pod patronatem FINANZAMT.pl biuro zagranicznych rozliczeń podatkowych zmienia lokalizację w Kluczborku! Od 06.11.2017 biuro znajduje się na ul. Podwale 1. Więcej informacji pod nr tel: 77 / 415 71 18.

Sprawy związane ze zwrotem zagranicznych podatków, zasiłkami rodzinnymi Kindergeld i dodatkami finansowymi z zagranicy załatwicie Państwo od teraz w nowym salonie firmowym zlokalizowanym tuż obok kluczborskiego Rynku. Na rogu ulicy Zamkowej i Podwale zostało otwarte biuro oferujące pomoc w sprawach finansowych na terenie Unii Europejskiej.

Kancelaria K&W Oddział Kluczbork

ul. Podwale 1

46-200 Kluczbork

TEL: 77 / 415 71 18

Biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Zapraszamy do jego odwiedzenia!

Więcej: Przeniesienie biura w Kluczborku pod nowy adres!

 

Coraz lepsza sytuacja gospodarcza w Niemczech

Wzrost gospodarczy w Niemczech ma wynieść w 2018 roku aż +2,2%, a zatrudnienie zwiększyć się o 600.000 pracowników. Stwarza to świetne perspektywy dla polskich firm na wysokie zyski z działalności zagranicznej.

Doskonałe prognozy dla niemieckiej gospodarki powodują, że polskim firmom coraz bardziej będzie się opłacało podejmować zlecenia w Niemczech. Doskonała koniunktura oraz braki kadrowe nad Renem powodują niezwykłe zapotrzebowanie na fachowe usługi wykonywane na terenie Niemiec przez zagraniczne firmy. Dzięki temu wzrosną ceny usług świadczonych przez podwykonawców. Budownictwo, przemysł i handel będą uzależnione od pracowników zagranicznych, których najwięcej na rynek niemiecki dostarczają polscy eksporterzy delegujący personel do pracy za granicą.

Więcej: Coraz lepsza sytuacja gospodarcza w Niemczech

Koniec z wypłacaniem Kindergeld dla spóźnialskich!

Kto od 2018 roku chce uzyskać wstecz niemiecki zasiłek rodzinny, ten otrzyma go tylko w ograniczonej wysokości. Od 01.01.2018 obowiązują w Niemczech nowe przepisy w zakresie wypłacania zaległego Kindergeld.

Rodzice, z których przynajmniej jeden pracuje przez dłuższy okres czasu w Niemczech, powinni jak najszybciej złożyć wniosek o wypłacenie zaległego Kindergeld, jeśli zasiłek ten nie jest jeszcze pobierany. Wszystko za sprawą nowelizacji niemieckich przepisów, która znacznie skraca okres, w jakim można się ubiegać o zasiłek rodzinny do tyłu. Do końca 2017 roku Kindergeld był wypłacany aż do 4 lat wstecz, natomiast od początku 2018 roku już tylko do pół roku wstecz (za ostatnie 6 miesięcy). Kto zatem chce uzyskać większą ilość pieniędzy, ten powinien złożyć wniosek o wypłatę zasiłku wstecz do 31.12.2017.

Więcej: Koniec z wypłacaniem Kindergeld dla spóźnialskich!

 

W Niemczech rosną zarobki pracowników

Ciągle rosnące wynagrodzenia pracowników powodują, że niemiecki rynek pracy jest coraz bardziej atrakcyjny dla Polaków poszukujących zatrudnienia. W ciągu roku płace nominalne wzrosły w Niemczech o +2,9%.

Polskim pracownikom nadal opłaca się wyjeżdżać do pracy w Niemczech w celach zarobkowych. Z roku na rok rosnące wynagrodzenia przekładają się na stan portfeli pracowników, którzy za tę samą pracę zarabiają coraz większe pieniądze. Sytuacja finansowa polskich pracowników na niemieckim rynku pracy jest od kilku lat bardzo dobra, gdyż tendencję wzrostu wysokości płac obserwujemy od 2011 roku i trwa ona do dnia dzisiejszego. Niedobór pracowników, wzrost stawek wynagrodzenia minimalnego, mniejsza konkurencja na rynku pracy oraz większe zasoby finansowe w rękach pracodawców powodują, że w Niemczech za wykonywaną pracę płaci się coraz więcej.

Więcej: W Niemczech rosną zarobki pracowników

Wysoka kwota wypłaconego Kindergeld

Niemcy wypłacają coraz większe kwoty pieniędzy z tytułu zasiłku rodzinnego na dzieci mieszkające w innych krajach unijnych. Najwięcej środków finansowych otrzymują rodzice posiadający dzieci w Polsce.

Posiadanie dzieci na terenie Unii Europejskiej stało się bardzo intratne. Rodzice wybierają często na miejsce pracy zarobkowej ten kraj unijny, w którym kwota zasiłku rodzinnego jest największa. W czołówce plasują się Niemcy, gdzie na pierwsze dziecko przypada miesięcznie 192 euro. To duża zachęta, aby podejmować zarobkowanie właśnie w Niemczech, z czego korzysta wielu Polaków. A pieniądze, jakie są im wypłacane przez niemieckie Kasy Rodzinne, stały się przeogromne. Wystarczy tylko przyjrzeć się kwocie pieniędzy, jaka została przeznaczona na zasiłki rodzinne dla dzieci żyjących w innym kraju UE.

Więcej: Wysoka kwota wypłaconego Kindergeld

 

Strona 3 z 48

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Copyright © 2009-2017 Finanzamt.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakaz kopiowania. Wykorzystywanie tekstów wymaga opłacenia licencji.