Audi i Volkswagen zwiększają obroty i zatrudnienie

Przemysł samochodowy w Niemczech odnotowuje rekordowe obroty. Największy koncern samochodowy w Europie, którym jest Grupa Volkswagen sprzedała w samym tylko 2011 roku aż 8 milionów samochodów ! Do roku 2018 Grupa Volkswagen chce zostać największym producentem samochodów na świecie. Zwiększone obroty koncernu to ogromna szansa dla rynku pracy w Niemczech, a także świetna perspektywa pracy dla pracowników z Polski.

Grupa Volkswagen zwiększyła w roku 2011 sprzedaż swoich samochodów o prawie 15% w stosunku do roku 2010. Samochody marki Audi, VW, Seat i Skoda sprzedają się na całym świecie świetnie. Tym samym obroty koncernu rosną szybciej niż średnia światowej gospodarki.

Największy wzrost sprzedaży samochodów należących do Grupy Volkswagen odnotowano w Ameryce Północnej, gdzie wzrost wyniósł +21%. Na dalszym miejscu znalazł się region azjatycki ze wzrostem sprzedaży na poziomie +18%. Na rynku europejskim nastąpił wzrost sprzedaży samochodów koncernu o +11%. Szczególnie poza Europą samochody takich marek jak Audi oraz VW należą do kategorii aut luksusowych, a na nie jest duży popyt wśród Amerykanów i Azjatów. Gdy porównamy wykończenie przeciętnego auta amerykańskiego lub japońskiego z samochodem niemieckim, to jest to gołym okiem widoczna różnica.

Bardzo duży wzrost sprzedaży koncern zanotował również w Europie Wschodniej. Sprzedaż samych tylko samochodów marki VW wzrosła o bagatela +47,5%, co jest wynikiem niesłychanym.

Audi w roku 2011 sprzedało na całym świecie 1,3 miliona samochodów.  Jednak celem Audi jest osiągnięcie do roku 2015 sprzedaży aut na poziomie 1,5 miliona pojazdów i według prezesa zarządu Audi AG pana Ruperta Stadler firma jest na najlepszej drodze do tego, aby cel ten osiągnąć nawet jeszcze prędzej. Aktualne saldo zwrotu z inwestycji tylko po pierwszych trzech kwartałach 2011 roku były na poziomie +12,2% w stosunku do osiąganego obrotu. Firma Audi przynosi niemałe zyski, co w dzisiejszych czasach zważywszy na problemy innych koncernów samochodowych jest niesamowicie dużym sukcesem.

Audi do roku 2015 zainwestuje 12 miliardów Euro w nowe produkty i nowe technologie. Dzięki temu zwiększą się obroty firmy oraz zatrudnienie. Jest zatem szansa, że również pracownicy z Polski w najbliższych latach znajdą pracę w Niemczech w sektorze produkcji samochodów i nie wykluczone, że większość z nich trafi do zakładów produkcyjnych Audi i VW, co dla wielu fachowców byłoby spełnieniem ich zawodowych ambicji.

Źródło: Informacje podane przez koncern do publicznej wiadomości.