Ile Jakub Świerczok może zarobić w Kaiserslautern ?

Klub Bundesligi 1.FC Kaiserslautern zatrudnił z dniem 1 styczeń 2012 polskiego piłkarza z Bytomia Jakuba Świerczok i podpisał z nim kontrakt obowiązujący przez 3,5 roku. Ile ten 19-letni piłkarz może zarobić na tym transferze i jakie wysokie zarobki czekają na niego u nowego pracodawcy ?

1.FC Kaiserslautern słynie z tego, że nie opłaca najlepiej piłkarzy w porównaniu z konkurentami ligowymi. A wszystko przez to, że klub 10 lat temu wpadł w ogromne tarapaty finansowe i dzisiaj włodarze klubu znając problemy z przeszłości związane z bardzo wysokimi wynagrodzeniami (kiedyś w jednym czasie w Kaiserslautern grało aż 5 mistrzów świata) nie chcą i nie mogą wydawać bardzo dużych sum na zarobki piłkarzy.

Poniżej przygotowaliśmy listę miesięcznych zarobków brutto niektórych pracowników i piłkarzy klubu z Kaiserslautern, aby zobrazować rozpiętość zarobków w tym klubie. Dane dotyczą zarobków zasadniczych, tj. bez premii. Nie obejmują także indywidualnych kontraktów reklamowych.

Zaczniemy od najważniejszej osoby wśród pracowników  1.FC Kaiserslautern – prezes zarządu Stefan Kuntz zarabia miesięcznie 25.000 Euro brutto. W porównaniu do prezesów innych klubów Bundesligi to bardzo mało.

Trener Marco Kurz zarabia miesięcznie 33.000 Euro brutto i choć wprawdzie nie jest najgorzej wynagradzanym trenerem w Bundeslidze, to jednak porównując jego zarobki z wszystkimi innymi trenerami Bundesligi, jego przychody miesięczne klasyfikują go wśród najgorzej opłacanych trenerów najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech.

Obrońca Martin Amedick zarabia miesięcznie 45.000 Euro brutto. Jest to podstawowy zawodnik składu i jego wartość na rynku transferowym jest wyceniana na 2,5 miliona Euro.

Były już piłkarz Kaiserslautern Sidney Sam, który dzięki swojej bardzo dobrej grze został sprzedany do Bayer Leverkusen, zarabiał miesięcznie w 1.FCK 41.000 Euro brutto.

Wolfgang Wittich opiekun sportowy piłkarzy i trenerów 1.FC Kaiserslautern zarabia miesięcznie 3.000 Euro brutto.

To tyle jeśli chodzi o listę płac pracowników w 1. FC Kaiserslautern. Ile natomiast otrzymuje na rękę piłkarz, który przychodzi do klubu i ma status gracza perspektywicznego ?

Najlepsi perspektywiczni piłkarze w Kaiserslautern, których w przyszłości można z zyskiem sprzedać, zarabiają w przedziale 25.000 Euro – 35.000 Euro miesięcznie. Piłkarze młodzi przychodzący do klubu przy Betzenberg zarabiają średnio 17.500 Euro miesięcznie.

Na podstawie wyżej przytoczonych przykładów widać, że zarobki w Kaiserslautern nie są może najmniejsze i dla wielu młodych piłkarzy mogą być nawet atrakcyjne, ale w porównaniu z innymi klubami w Bundeslidze należy stwierdzić, że w Kaiserslautern kokosów się nie zarabia.

Źródło: Bild & Insider. Źródło własne.