Nowe zakłady produkcyjne w branży samochodowej

Dwie duże i znane firmy samochodowe stawiają w Niemczech nowe zakłady, gdzie pracę znajdzie wielu fachowców. Porsche rozbudowuje ośrodek produkcyjny w Stuttgart-Zuffenhausen, a Volkswagen w Emden. To może być duża szansa dla pracowników z Polski na znalezienie dobrej pracy w Niemczech.

Porsche zakupiło 10 hektarów ziemi w tym celu, aby na tej działce postawić w pierwszej kolejności biurowiec, w którym mogłoby pracować kilkaset osób działu administracyjnego firmy. W następnej kolejności w pobliżu biurowca miałaby powstać nowa fabryka.

5.500 pracowników pracuje dla Porsche w samym tylko Stuttgart-Zuffenhausen, z czego aż 500 zatrudniono tylko w ciągu 2011 roku ! Łącznie Porsche zatrudnia prawie 13.000 pracowników.

W fabryce Porsche w Stuttgart-Zuffenhausen są montowane takie sportowe samochody jak 911, Boxster oraz Cayman, a także tam produkuje się silniki do wszystkich modeli.  W roku 2012 z sąsiedniego Ludwigsburg przenosi się do Stuttgart-Zuffenhausen centralny dział dystrybucji Porsche, co podkreśla jaki to ważny ośrodek dla firmy. Aktualna roczna sprzedaż samochodów marki Porsche wynosi 120.000 sztuk, natomiast plany firmy zakładają, że do 2018 roku roczna sprzedaż ma wzrosnąć do 200.000 pojazdów.

Aż 100.000.000 Euro (sto milionów Euro) zainwestuje Volkswagen w fabrykę samochodów w Emden, gdzie powstaną nowa hala produkcyjna, centrum logistyczne, centrum technologiczne oraz centrum treningowe. Będzie to największa rozbudowa tej znanej w Niemczech fabryki od 1964 roku !

Nowe zakłady mają powstać pod kątem nowych modeli VW. Do tej pory w Emden kierowano procesem powstawania popularnego modelu Passat, a z taśmy zjeżdżają trzy modele: Variant, Limuzyna oraz nowy Passat CC.

Źródło: Informacja podana przez koncern do publicznej wiadomości.