Niemieckie banki płacą za otwarcie konta

Pracownicy z Polski otrzymają dodatkowe pieniądze za otwarcie konta w Niemczech, które służyć będzie do otrzymywania comiesięcznego wynagrodzenia, comiesięcznego Kindergeld oraz corocznego zwrotu podatku.

Commerzbank płaci nowym klientom (w tym również Polakom) za otwarcie bieżącego konta aż 50 Euro. Co więcej, utrzymywanie tego konta jest bezpłatne, zatem Polak zarabia te pieniądze na czysto.

Aby otrzymać 50 Euro wystarczy założyć w Commerzbank bezpłatne konto, a po okresie 3 miesięcy bank wpłaca na nasze konto pieniądze w wyżej określonej kwocie. Warunek jaki trzeba spełnić, to miesięcznie na nasze konto musi wpływać min. 1.200 Euro, a więc wystarczy, że pracodawca będzie nam przelewał na konto wynagrodzenie za pracę, a Kasa Rodzinna pieniądze z tytułu zasiłku rodzinnego. Łącznie będzie to z pewnością ponad 1.200 Euro, więc większość Polaków pracujących w Niemczech spełni ten warunek. Oczywiście wynagrodzenie za pracę oraz Kindergeld wpływające na konto nie zostaną w żaden sposób uszczuplone i pozostaną tak samo wysokie, gdyż jak już wspomnieliśmy prowadzenie konta jest bezpłatne, tj. bank nie pobiera żadnych opłat za utrzymywanie konta, przelewy są darmowe, zlecenia stałych przelewów są również za darmo, wypłata gotówki w bankomatach odbywa się także za darmo (do dyspozycji klientów banku jest 9.000 bankomatów), a do tego karta kredytowa też jest za darmo.

Polskim pracownikom pracującym w Niemczech bardziej opłaca się posiadanie konta w Niemczech, aniżeli w Polsce. Nie dość, że polskie banki pobierają duże opłaty za przelewy przychodzące z zagranicy, to jeszcze na dodatek realizacja przelewu trwa najczęściej kilka dni. Niemcy oferują darmowe konta i na dodatek jeszcze płacą za nie klientom pieniądze.

Opracowanie własne na podstawie informacji Commerzbank Frankfurt.