Skuteczny sposób na przyspieszenie wypłaty Kindergeld

Długo czekasz na decyzję niemieckiej Kasy Rodzinnej ? Wstrzymano wypłatę Kindergeld na Twoje dzieci ? Nie martw się – jest sposób na przyspieszenie spraw i szybką wypłatę pieniędzy z tytułu zasiłku rodzinnego.

Problem z niewypłacanym zasiłkiem rodzinnym dotknął ogromną liczbę osób. Wprawdzie problematyka dotyczy przeróżnych przypadków, to jednak w większości problem objął :

1)      wnioskodawców, którzy przed laty złożyli dokumenty na niemiecki zasiłek rodzinny i otrzymywali już Kindergeld, ale wstrzymano im wypłacanie zasiłku,

2)      nowych wnioskodawców, których pierwszy wniosek o wypłatę Kindergeld utknął w biurokratycznej machinie niemieckiej Kasy Rodzinnej.

Problemy pojawiły się w momencie utworzenia jednej Familienkasse dla Polaków pracujących w Niemczech.

Mimo wysyłania (lub dosyłania) odpowiednich dokumentów i spełniania wszystkich warunków niezbędnych do otrzymania Kindergeld, rodzice nie otrzymują od wielu miesięcy żadnej odpowiedzi z niemieckiej Kasy Rodzinnej. Nowi wnioskodawcy, którzy dopiero po raz pierwszy wnioskowali o Kindergeld, po wysłaniu wniosku wraz z kompletem dokumentów czekają już nawet 2 lata na decyzję. Niestety, pozostają bez żadnej informacji o aktualnym stanie ich sprawy. Wykonywanie telefonów do Familienkasse, wysyłanie pisemnych zapytań, dosyłanie dokumentów i inne tradycyjne czynności mające na celu przyspieszenie procedury zawodzą. W niektórych przypadkach to wnioskodawca, często nieumyślnie, odpowiada za brak decyzji lub długotrwałe wstrzymanie wypłacania Kindergeld. Dlaczego ? Rodzice nie poinformowali Famielienkasse lub zataili przed nią informacje o zmianie danych uwzględnionych w pierwszym wniosku (np. zmiana adresu w Polsce lub w Niemczech, zmiana pracodawcy, zakończenie pracy w Niemczech, zakończenie nauki dziecka, zmiana szkoły, itp). Cała ta jakże trudna i męcząca sytuacja budzi pytanie: Jak długo można jeszcze czekać – czy niemiecka Kasa Rodzinna przyzna nam Kindergeld ?

Pora skończyć z czekaniem na decyzję i przestać żyć w przeświadczeniu, że zasiłek rodzinny nie zostanie już wypłacony. Można wpłynąć na przyśpieszenie działań niemieckiej Kasy Rodzinnej w zakresie opracowania wniosku na Kindergeld, a tym samym na szybsze wypłacenie świadczenia.

Nie warto czekać bezczynnie na decyzję. Skoro telefony wykonywane przez Państwa do Familienkasse Bautzen do tej pory nie dały skutku, a Państwo zostaliście jedynie zbyci informacją o opracowywaniu wniosku i okresie oczekiwania jeszcze nawet kilka miesięcy bądź lat, to weźcie sprawy w swoje ręce.

Jeżeli zbyt długo czekacie Państwo na należny Wam Kindergeld, zadzwońcie na niżej podany numer telefonu i porozmawiajcie z naszymi konsultantami. Znamy sposób na przyspieszenie sprawy w okresie od 1 tygodnia do 8 tygodni.


Dzięki naszej pomocy Familienkasse Sachsen po otrzymaniu od nas zapytania o Państwa Kindergeld w okresie od jednego tygodnia do ośmiu tygodniu przyśle pismo w celu uzupełnienia dokumentów lub w wielu przypadkach już decyzję, która poprzedzona będzie dokonaniem zaległego przelewu pieniędzy.


Nie czekajcie Państwo dłużej na pieniądze, tylko dzwońcie !

TEL: 32 777 53 42