Zarobić w Niemczech ponad 20.000 EUR na miesiąc !

W Niemczech istnieje wiele zawodów, w których pracownicy w ciągu zaledwie 1 miesiąca zarabiają od kilkunastu do ponad dwudziestu tysięcy euro. Na takie pieniądze mogą liczyć także Polacy zatrudnieni nad Renem.

Do najlepiej opłacanych zawodów w Niemczech należą przede wszystkim zawód lekarza i stomatologa oraz  wszelkiego rodzaju zawody inżynierskie i stanowiska kierownicze. Na tych stanowiskach pracownicy mogą liczyć na średnie miesięczne wynagrodzenie sięgające powyżej 20.000 euro lub zbliżające się do kwoty dwudziestu tysięcy euro. Także naukowcy, prawnicy i ekonomiście mogą liczyć na duże pieniądze oscylujące w granicach od ponad 16.000 euro do ponad 19.000 euro na miesiąc.

Oczywiście minusem pracy w Niemczech są wysokie podatki, które przy wysokich zarobkach zabierają połowę wynagrodzenia w postaci podatku na rzecz fiskusa. Mimo wszystko zarobki na tych samych stanowiskach są w Niemczech nawet kilkakrotnie większe niż w Polsce. Z tego powodu mimo wszystko warto poszukać zatrudnienia na niemieckim rynku pracy. 

Jak już wspomnieliśmy, pracując w Niemczech najwyższe zarobki można osiągnąć w inżynierii, medycynie i stomatologii, na stanowiskach zajmowanych przez pracowników naukowych oraz w zawodach związanych z prawem i ekonomią. Tam płaci się w Niemczech najwięcej. Dużą rolę odgrywa doświadczenie zawodowe pracownika i poziom kompetencji. Im pracownik ma większy staż pracy i bogatsze doświadczenie zawodowe, tym zarabia więcej pieniędzy.


Chcesz więcej zarabiać w Niemczech ?

Znamy sposób na natychmiastowe zwiększenie zarobków !

Zadzwoń ! TEL: 34 34 70 200

 

 

Kolejnym czynnikiem wpływającym na poziom wynagradzania jest stopień odpowiedzialności na zajmowanym stanowisku pracy. Adekwatnie do tego kryterium – im większa odpowiedzialność pracownika na danym stanowisku pracy, tym większy jego zarobek.

Według statystyk prowadzonych przez Gehalt, najwięcej w Niemczech zarabiają dyrektorzy przedsiębiorstw. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa, osiąganych obrotów i wypracowanego zysku, dyrektor lub prezes zarabia powyżej 20.000 euro miesięcznie.  Niecałe dwadzieścia tysięcy euro (ok. 19.500 euro) zarabia średnio w Niemczech dyrektor handlowy bądź wiceprezes, szef marketingu oraz  dyrektor szpitala. Pracownik na stanowisku kontroler sprzedaży lub kierownik sprzedaży osiąga w Niemczech średni dochód miesięczny w wysokości ponad 18.000 euro. Mniej więcej tyle samo zarabia w skali jednego miesiąca doradca biznesowy.

Samodzielni kierownicy oddziałów (podobnie jak  kierownicy w branży IT i kierownicy od spraw technicznych) otrzymują średnio ponad 17.000 euro miesięcznie za świadczoną pracę. Samodzielne stanowisko w dziedzinie badań i rozwoju technicznego gwarantuje średni dochód ok. 16.700 euro miesięcznie.

Reasumując – warto kończyć studia o profilu medycyna, stomatologia, inżynieria, zarządzanie, ekonomia i prawo, a do tego znać naprawdę dobrze język niemiecki – to stanowi silny fundament przed znalezieniem dobrze płatnej pracy w Niemczech. Warto przypomnieć, że w wielu sektorach (np. w medycynie, inżynierii) Polscy specjaliści są bardzo wysoko cenieni na niemieckim rynku pracy.

Źródła: gehalt.de oraz źródła własne. Zdjęcie: aboutpixel.de / Currency in wallet © Zagart