Zakaz rozliczania podatku

 

UWAŻAJ NA OSZUSTÓW

 

puszczą Cię boso

z płaczem...

 

...oraz bez pieniędzy !!!

 

Wiele firm w branży zagranicznych podatków działa nielegalnie.         Nie mają uprawnień, nie opłacają licencji, nie ujawniają swoich danych w dokumentacji (nie przybijają pieczątek), a mimo to robią podatki biorąc za to pieniądze i z premedytacją wykorzystują naiwność ludzi.

Proceder nielegalnego rozliczania podatków to tak masowy problem, że państwo niemieckie ściga już nawet podatników za współudział. 16.01.2011 BDL z siedzibą w Berlinie oficjalnie poinformowała, iż podatnicy, którzy korzystają z usług osób lub firm, które nie posiadają niemieckich uprawnień do świadczenia doradztwa podatkowego, podlegają karze grzywny - i Niemcy egzekwują to do 10 lat wstecz

Wobec w/w przepisu podatnikowi grozi kara grzywny, jeżeli powierzy rozliczenie niemieckiego podatku niewłaściwym osobom.

 

 

PSEUDO-DORADCY udają podatkowych specjalistów !!!

Jest ich pełno. Na ulicach, w internecie oferują Ci tanie i szybkie rozliczenie podatku. Choć podpisują z Tobą umowę, to nie biorą na siebie żadnej odpowiedzialności. W dokumentacji wpływającej do urzędów nie ma nawet śladu adnotacji, że oni ją robili. Gdyby działali legalnie, to przecież na Twojej deklaracji podatkowej daliby pieczątkę. Ale jej nie dają i mogą wpisać Ci do papierów co tylko chcą. Urzędnicy przecież myślą, że to Ty sam pisałeś. I wtedy urząd bierze się za Ciebie.

Zgodnie z prawem NIE MOGĄ ROZLICZAĆ PODATKÓW:

Doradztwo personalne zajmuje się doradzaniem w/s zatrudnienia i nie jest doradztwem podatkowym

Personal Service serwis personalny nie jest serwisem podatkowym

Agencje pracy i pośrednicy pracy posiadają certyfikat Marszałka Województwa, ale on nie uprawnia do rozliczania podatków

Agenci TAX nie reprezentują niemieckich Urzędów Skarbowych, gdyż nie są doradcami podatkowymi z licencją niemiecką

Akwizytorzy nie prowadzą biura, a jest ustawą wymagane

Punkty w centrach handlowych nie zapewniają poufności rozmów, a ustawa to nakazuje. Na szybko, byle jak, byleby zarobić na kliencie

Consulting zajmuje się konsultowaniem działań gospodarczych, ale nie jest to konsultowanie spraw podatkowych. Nie jest też ani doradzaniem w/s podatkowych, ani nie jest rozliczaniem podatków

Biura tłumaczeń tłumaczą dokumenty, ale nie mogą tworzyć zeznań podatkowych i reprezentować podatników przed fiskusem

Firmy ubezpieczeniowe sprzedają polisy, a rozliczeń podatkowych się nie sprzedaje, tylko świadczy się odpłatnie doradztwo podatkowe

Pośrednicy finansowi pośredniczą w transferach pieniędzy, ale Urzędy Skarbowe przelewają pieniądze prosto na konto podatnika

Oni nie są doradcami podatkowymi dla fiskusa ! Oni napaskudzą Ci w papierach !!!


 

ZADZWOŃ DO URZĘDU Wystarczy zadzwonić do niemieckiego Urzędu Skarbowego i zapytać: czy na naszej dokumentacji podatkowej (aktualnej lub sprzed lat) znajdowała się w ogóle adnotacja o firmie lub osobie, która doradzała i sporządzała nam deklarację podatkową ??? ZAPYTAJ

Urzędnicy skarbowi poinformują Cię

o udziale doradcy podatkowego

W ten sposób da się sprawdzić czy firma, której powierzyliśmy uzyskanie zwrotu naszego podatku, działa legalnie - czy jest to kolejny oszust, który ukrywa swoją tożsamość, szuka szybkiego zarobku i żeruje na ludzkiej niewiedzy i naiwności. 

Jeśli otrzymamy informację, że jesteśmy oficjalnie reprezentowani przed niemieckim Urzędem Skarbowym, to wszystko jest OK. Jeśli jednak urząd nic nie wie, że ktoś nas miał reprezentować, a my powierzyliśmy firmie nasze sprawy podatkowe...REAGUJ ! !!! BO PÓJDZIESZ Z TORBAMI !!!

 

Wpaść w finansowe długi wobec niemieckiej skarbówki możesz bardzo szybko. Ale później spłacanie długów trwa bardzo długo. A jeśli na stare lata nie starczy Ci pieniędzy nawet na...herbatę?

SPRAWDŹ ROZLICZENIE

NIM WRÓCISZ DO KRAJU

 

 

 

Tak wygląda BEZPIECZNE ROZLICZENIE podatku


PO LEWO PODPISUJE SIĘ PODATNIK       DORADCA DAJE PIECZĄTKĘ PO PRAWO


 

Jak chronić się przed OSZUSTAMI i nie stać się ich ofiarą ?

Każdego roku ponad 30.000 Polaków pada ofiarami oszustw związanych ze złym rozliczeniem niemieckiego podatku. Szczególnie dramatycznie wygląda sytuacja osób nie znających niemieckiego języka i niemieckich przepisów.

Aby nie paść ofiarą oszusta, należy bardzo dobrze zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością finansową, majątkową i prawną w momencie korzystania z pomocy osób trzecich (np. agentów, pośredników, konsultantów, firm) przy rozliczeniu się z niemieckim Urzędem Skarbowym z osiągniętych w Niemczech dochodów. Niezależnie od tego, czy dokumenty do rozliczenia niemieckiego podatku składamy w Polsce lub w Niemczech, to zadawajmy szczegółowe pytania osobie, której powierzamy dokumentację. Bądźmy dociekliwi i żądajmy zawsze sprecyzowanych (a nie wymijających) odpowiedzi. W szczególności jeśli nie znamy wystarczająco języka lub przepisów, to zabezpieczajmy się na wszelkie możliwe sposoby, aby nie paść ofiarą oszustów szukających na nas łatwego zarobku, którzy tylko udają doradców podatkowych i chcą nas naciągnąć !!!

90% z działających w Polsce firm rozliczających niemieckie podatki robi to z pominięciem obowiązku przybicia swojej pieczątki na deklaracji robionej dla klienta i nie ujawnia Urzędom Skarbowym swojej tożsamości jako wykonawcy usługi podatkowej.

Firma podatkowa może dać nam umowę, wystawić rachunek, a wcale nie nabije pieczątki na dokumentacji... Szczególnie niebezpieczne dla podatnika (klienta) są ryzykowne ulgi podatkowe proponowane przez te firmy do zastosowania w rozliczeniu podatkowym - fikcyjne zapomogi na krewnych w Polsce, stosowanie ulg podatkowych pomimo braku przelewów i rachunków, problematyczne zaświadczenia, niezrozumiałe dokumenty i upoważnienia w języku niemieckim do podpisania...   Wielu Polaków pracujących w Niemczech nie zna przecież na tyle dobrze języka niemieckiego, aby biegle posługiwać się nim w obejściu z prawem podatkowym. Urzędnik skarbowy nie widząc jednak adnotacji, kto sporządzał deklarację podatkową i jakie biuro podatkowe dokonywało rozliczenia, to wyjdzie z założenia, że to podatnik sam, bez niczyjej pomocy się rozliczał. Tylko kto będzie za to wszystko odpowiadał finansowo i prawnie przed niemieckim Urzędem Skarbowym ? Wtedy my sami podatnicy odpowiadamy naszym majątkiem za porady biura podatkowego !

 

Zastanówmy się - dlaczego biura podatkowe uciekają świadomie przed odpowiedzialnością i na sporządzanych dla klienta deklaracjach podatkowych celowo nie przybijają swojej pieczątki ?

Odpowiedź jest prosta - albo biura te nie mają niemieckich uprawnień do rozliczenia podatku, albo stosują ryzykowne rozwiązania i niedozwolone ulgi w rozliczeniu podatnika !

 

Poniższy zestaw pytań pozwoli nam bezpiecznie rozliczyć się z podatku:

1. Czyja pieczątka znajdzie się na mojej deklaracji podatkowej ?

2. Kto z imienia i nazwiska ponosi odpowiedzialność za wypełnienie deklaracji ?

3. Do której Izby Doradców Podatkowych jest zgłoszona osoba lub firma widniejąca na pieczątce ?

 

Jeżeli zdecydowaliśmy się powierzyć sporządzenie naszego zeznania podatkowego osobie trzeciej, to dla własnego bezpieczeństwa wymagajmy od niego wypełnienia obowiązków. A gdyby ktoś zagarnął nasz zwrot podatku, przetrzymywał go na swoim koncie, nie zachował terminu, źle nam doradził lub w innym sposób wyrządził nam szkodę, to wtedy możemy zwrócić się o pomoc do niemieckich instytucji. I taką pomoc otrzymamy.

Należy pamiętać o tym, aby otrzymać umowę w formie papierowej. Umowa ma potwierdzić, kto wypełnia deklarację podatkową. Na rynku  rozliczeń podatkowych działa wielu oszustów, którzy dokonują rozliczenia zwrotu podatku, a następnie ściągają na swoje konta pieniądze należne klientom. Podatnik, który nie ma żadnego pisemnego potwierdzenia, nie jest w stanie odzyskać swoich pieniędzy nawet przed sądem !

Umowę z osobą sporządzającą deklarację podatkową w naszym imieniu należy zawrzeć także dlatego, aby mieć pewność, kto wykonuje nasze rozliczenie podatkowe. Umowa musi określać, kto robi dla nas deklarację podatkową i kto świadczy usługę doradztwa podatkowego.

Samo udzielenie podatnikowi wskazówek dotyczących rozliczenia (nawet nieodpłatnie) jest zgodnie z par. 5 niemieckiej ustawy o doradztwie podatkowym (Steuerberatungsgesetz) formą doradztwa podatkowego. Dlatego zajmując się obsługą klienta składającego dokumenty rozliczeniowe świadczy się dla niego już doradztwo podatkowe.

Posiadając umowę, w której jest określony podmiot biorący odpowiedzialność za doradztwo podatkowe, możemy zawsze sprawdzić w niemieckim Urzędzie Skarbowym, czy firma, z którą zawarliśmy umowę, wywiązała się ze zobowiązania i złożyła w naszym imieniu odpowiednie dokumenty potwierdzone przez doradcę podatkowego. Gdyby tego nie zrobiła, to na podstawie zawartej umowy możemy dochodzić swoich praw.

Jeśli cię oszukano, to szukaj pomocy !

Jeżeli ktoś na rozliczeniu podatku nas oszukał, wykorzystał lub wykonał usługę źle, to pamiętajmy, że są instytucje czuwające nad jakością świadczonych usług w zakresie niemieckich podatków.

Nad usługami podatkowymi istnieje tzw. nadzór zawodowy i sprawuje go zgodnie z § 73 StBerG Izba Doradców Podatkowych (Steuerberaterkammer). Takich izb jest na terenie Niemiec 21. Nadzorowi zawodowemu podlegają nie tylko niemieckie, ale także i polskie firmy rozliczające niemiecki podatek. Polskie firmy zajmujące się niemieckimi podatkami, które nie mają przedstawicielstwa w Niemczech, podlegają pod Izbę Doradców Podatkowych Brandenburg z siedzibą w Poczdamie (§ 3a StBerG).

Izba brandenburska prowadzi rejestr polskich doradców i kontroluje ich działania w zakresie niemieckich podatków. Polska firma przed podjęciem działalności musi złożyć wniosek do Izby Doradców Podatkowych na specjalnie do tego przeznaczonym formularzu, aby uzyskać pozwolenie na prowadzenie działalności związanej z niemieckimi podatkami (zarządzenie Izby Brandenburg z dnia 21.07.2008).

Zezwolenie jest wydawane jest na okres jednego roku i obejmuje jedynie przejściowe oraz okazyjne świadczenie pomocy w sprawach podatkowych. Polska firma musi co roku składać pisemne sprawozdanie z prowadzonej działalności.

 

Copyright © 2009-2017 Finanzamt.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakaz kopiowania. Wykorzystywanie tekstów wymaga opłacenia licencji.