Aktualności:

Zmiany w niemieckich przepisach w 2018 roku

Wraz z 2018r. państwo niemieckie odciąża rodziny i pracowników wprowadzając w życie nowe przepisy dotyczące podwyższonego Kindergeld oraz zwiększonych kwot wolnych od podatku i dodatku na utrzymanie.

Pracownikom zatrudnionym w Republice Federalnej Niemiec przysługuje sporo przywilejów w związku z wykonywaniem pracy i posiadaniem w Niemczech statusu nieograniczonego obowiązku podatkowego. Jeden z najwyższych w Europie zasiłków rodzinnych – wypłacany także na dzieci zamieszkałe w innych krajach Unii Europejskiej, stale rosnąca kwota wolna od podatku, umożliwiająca otrzymanie całego zwrotu oraz atrakcyjne stawki dodatków finansowych powodują, że pobyt w celach zarobkowych w Niemczech staje się w 2018 roku niezwykle atrakcyjny.

Więcej: Zmiany w niemieckich przepisach w 2018 roku

 

7,9 miliona osób korzysta w Niemczech z pomocy społecznej!

W Republice Federalnej Niemiec wiele osób korzysta z możliwości uzyskania świadczeń o charakterze pomocy społecznej i w ten sposób przez lata żyje na garnuszku państwa! Zamiast pracować otrzymują pewne pieniądze.

Bardzo popularną formą korzystania w Niemczech z dobrodziejstw systemu socjalnego stało się pobieranie od państwa środków finansowych, które gwarantują podstawowy poziom życia. Dla wielu (szczególnie imigrantów) jest to sposób na egzystencję. Zamiast pójść do pracy, kilka milionów osób decyduje się pozostać w domu i czerpać korzyści z pieniędzy, które oferuje państwo niemieckie. Bez zbędnego wysiłku pieniądze te starczają na zapewnienie bieżących potrzeb. Z możliwości takiej korzysta spora grupa osób.

Więcej: 7,9 miliona osób korzysta w Niemczech z pomocy społecznej!

 

Przeniesienie biura w Kluczborku pod nowy adres!

Działające pod patronatem FINANZAMT.pl biuro zagranicznych rozliczeń podatkowych zmienia lokalizację w Kluczborku! Od 06.11.2017 biuro znajduje się na ul. Podwale 1. Więcej informacji pod nr tel: 77 / 415 71 18.

Sprawy związane ze zwrotem zagranicznych podatków, zasiłkami rodzinnymi Kindergeld i dodatkami finansowymi z zagranicy załatwicie Państwo od teraz w nowym salonie firmowym zlokalizowanym tuż obok kluczborskiego Rynku. Na rogu ulicy Zamkowej i Podwale zostało otwarte biuro oferujące pomoc w sprawach finansowych na terenie Unii Europejskiej.

Kancelaria K&W Oddział Kluczbork

ul. Podwale 1

46-200 Kluczbork

TEL: 77 / 415 71 18

Biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Zapraszamy do jego odwiedzenia!

Więcej: Przeniesienie biura w Kluczborku pod nowy adres!

 

Coraz lepsza sytuacja gospodarcza w Niemczech

Wzrost gospodarczy w Niemczech ma wynieść w 2018 roku aż +2,2%, a zatrudnienie zwiększyć się o 600.000 pracowników. Stwarza to świetne perspektywy dla polskich firm na wysokie zyski z działalności zagranicznej.

Doskonałe prognozy dla niemieckiej gospodarki powodują, że polskim firmom coraz bardziej będzie się opłacało podejmować zlecenia w Niemczech. Doskonała koniunktura oraz braki kadrowe nad Renem powodują niezwykłe zapotrzebowanie na fachowe usługi wykonywane na terenie Niemiec przez zagraniczne firmy. Dzięki temu wzrosną ceny usług świadczonych przez podwykonawców. Budownictwo, przemysł i handel będą uzależnione od pracowników zagranicznych, których najwięcej na rynek niemiecki dostarczają polscy eksporterzy delegujący personel do pracy za granicą.

Więcej: Coraz lepsza sytuacja gospodarcza w Niemczech

 

Koniec z wypłacaniem Kindergeld dla spóźnialskich!

Kto od 2018 roku chce uzyskać wstecz niemiecki zasiłek rodzinny, ten otrzyma go tylko w ograniczonej wysokości. Od 01.01.2018 obowiązują w Niemczech nowe przepisy w zakresie wypłacania zaległego Kindergeld.

Rodzice, z których przynajmniej jeden pracuje przez dłuższy okres czasu w Niemczech, powinni jak najszybciej złożyć wniosek o wypłacenie zaległego Kindergeld, jeśli zasiłek ten nie jest jeszcze pobierany. Wszystko za sprawą nowelizacji niemieckich przepisów, która znacznie skraca okres, w jakim można się ubiegać o zasiłek rodzinny do tyłu. Do końca 2017 roku Kindergeld był wypłacany aż do 4 lat wstecz, natomiast od początku 2018 roku już tylko do pół roku wstecz (za ostatnie 6 miesięcy). Kto zatem chce uzyskać większą ilość pieniędzy, ten powinien złożyć wniosek o wypłatę zasiłku wstecz do 31.12.2017.

Więcej: Koniec z wypłacaniem Kindergeld dla spóźnialskich!

 

Strona 3 z 49

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Copyright © 2009-2017 Finanzamt.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakaz kopiowania. Wykorzystywanie tekstów wymaga opłacenia licencji.