Potrzebnych 13.000 pracowników sezonowych do pracy w magazynach firmy Amazon
Uwaga pracownicy sezonowi! Największa na świecie firma sprzedaży wysyłkowej przewiduje zatrudnienie w grudniu 2016 roku kolejnych 13 tysięcy pracowników. To dobra wiadomość dla pracowników szukających sezonowej pracy w okresie zimowym, która jest na tyle prosta, że nie wymaga specjalnych umiejętności. Pracownicy sezonowi otrzymają w okresie świątecznym płacę godzinową wynoszącą co najmniej 10 euro brutto. Zadania jakie będą mieli do wykonania, to odpowiednie przechowywanie, zbieranie i pakowanie zamówionych towarów. Amazon ogłosił, że na okres Bożego Narodzenia ma dużo większe zapotrzebowanie na pracowników sezonowych w Niemczech niż w roku poprzednim. Dla porównania, w roku 2015 zatrudnionych pracowników tymczasowych było w Amazon około 10 tysięcy. Kiedy można oczekiwać konkretnych ofert pracy? Potentat zamierza rozpocząć nabór pracowników już od października 2016 roku. Wolne stanowiska pracy zostaną stworzone w centrach logistycznych firmy na terenie całych Niemiec. Pracownicy będą przyjmowani w Bad Hersfeld w Hesji, w Brieselang w Brandenburgii, w bawarskim Graben, w Koblencji w Nadrenii-Palatynacie, w saksońskim Lipsku, w Pforzheim w Badenii-Wirtembergii oraz w północno-westfalskich miejscowościach Rheinberg i Werne. Jaka liczba wolnych wakatów będzie w poszczególnych jednostkach, jeszcze nie zostało ustalone. Informacja ta zostanie ogłoszona w najbliższych tygodniach. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany podjęciem pracy, to powinien śledzić informacje podawane przez firmę do publicznej wiadomości. Amazon zatrudnia na stałe 11 tysięcy osób. Do tego w okresie świątecznym dojdzie 13 tysięcy pracowników tymczasowych, a więc więcej niż wynosi obecne zatrudnienie! Z pomocą pracowników sezonowych Amazon będzie mógł obsługiwać rosnącą liczbę zamówień w tak gorącym okresie sprzedaży, jakim jest Boże Narodzenie. Przy tak dużej liczbie potrzebnych rąk do pracy, polscy pracownicy sezonowi będą mieli okazję to podjęcia zatrudnienia zimą.
©finanzamt.pl
Więcej o pracy w Niemczech na specjalistycznym portalu www.arbeitsamt.pl
Podatki w Niemczech przestały rosnąć
Silny wzrost dochodów podatkowych państwa niemieckiego został po raz pierwszy zatrzymany. W lipcu 2016r. odnotowano spadek dochodów z podatków o 1,9 procenta w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Informację taką podało Federalne Ministerstwo Finansów w najnowszym miesięcznym raporcie. Z raportu wynika, iż podstawowe tempo rozwoju pozostaje dodatnie i jest zgodne z ogólnym rozwojem gospodarczym kraju. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku, państwo zebrało łącznie 365,4 miliarda euro podatków z wyjątkiem podatków lokalnych. Daje to 4,6 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Na taki stan rzeczy miały wpływ zmiana harmonogramu wypłacanych dywidend, co spowodowało przesunięcia dochodów podatkowych w ciągu roku. Spadły także przychody z podatku od odsetek i zysków kapitałowych. Według oceny ekspertów, sytuacja gospodarcza Niemiec przemawia za kontynuacją ożywienia gospodarczego w najbliższych miesiącach.
©finanzamt.pl
Ceny producentów idą w dół
W miesiącu lipcu ceny niemieckich producentów były niższe niż oczekiwano. Według Federalnego Urzędu Statystycznego spadek cen w porównaniu do ubiegłego roku jest zauważalny, gdyż ceny są niższe o 2,0 procenta. Analitycy liczyli średni wzrost cen w tempie 2,1 procenta. W miesięcznym rozrachunku ceny producentów wzrosły o 0,2%. Wciąż bardzo duży wpływ na taki stan rzeczy ma niska cena za energię, która w lipcu była o 6,2 procenta tańsza niż w miesiącu poprzednim. Bez tak istotnego czynnika jakim jest niska cena energii, ceny producentów byłyby niższe nie o 2,0 procenta, ale tylko o pół procenta. To pokazuje jednoznacznie, co miało bezpośredni wpływ spadek cen.
©finanzamt.pl
Niemiecka branża budowlana rozwija się doskonale!
Świetne wieści dla polskich firm budowlanych realizujących zlecenia na terenie Niemiec. Cały czas niemieckie budownictwo oferuje wiele wolnych zleceń. Zgodnie z danymi Stowarzyszenia Centralnego Niemieckich Rzemiosł, niemiecka branża budowlana ze względu na boom budowlany panujący w Niemczech, ma mnóstwo zamówień na usługi budowlane. Przytoczone dane pokazują, że w pierwszej połowie 2016 roku firmy w branży budowlanej były zajęte średnio na najbliższe 9,4 tygodnia, co daje spory wzrost do analogicznego czasu roku ubiegłego, gdzie firmy miały zamówień na 7,9 tygodnia. Ten trend na rynku usług budowlanych powoduje, że zleceniodawcy w obecnej chwili muszą składać swoje zlecenia odpowiednio wcześniej, aby zapewnić sobie realizację zlecenia. To dowód na to, że polska firma budowlana może nawet z biegu złapać ciekawe zlecenie w Niemczech. Co ważne, prognozy na przyszłość są jeszcze bardziej optymistyczne, gdyż zgodnie z opinią ekspertów trend ten utrzyma się przez dłuższy okres czasu. Sytuacja stwarza ogromne szanse dla polskich firm budowlanych. Wystarczy wkroczyć na ten jakże chłonnych rynek niemieckiej budowlanki. Polskie firmy budowlane, a także ich pracownicy są bardzo cenieni na rynku niemieckim, więc w najbliższym czasie otwiera się ogromna szansa dla wszystkich zainteresowanych prowadzeniem działalności budowlanej w Niemczech.
©finanzamt.pl