Centrum Informacyjne

Najświeższe informacje finansowe, gospodarcze, płacowe, podatkowe, socjalne, prawne, bankowe i biznesowe z Niemiec. Informacje niezbędne każdemu pracownikowi, pracodawcy i przedsiębiorcy.

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się najważniejsze sprawy związane z finansami polskich pracowników i polskich firm w Niemczech. Informujemy o aktualnych wydarzeniach gospodarczych, o zmianach zachodzących w świecie finansów, a ważne tematy poddajemy gruntownej analizie. Piszemy o sprawach ważnych i nie unikamy trudnych tematów. Nazywamy po imieniu rzeczy dziejące się w finansowej, prawnej i ekonomicznej rzeczywistości.

Dzięki zaangażowaniu w sprawy niemieckich finansów staliśmy się najbardziej popularnym polskojęzycznym portalem finansowym wśród osób pracujących, zarobkujących i prowadzących działalność gospodarczą w Niemczech.

Serwis informacyjny składa się z dwóch części:

Aktualności to informacje o aktualnych wydarzeniach ze świata niemieckich finansów. Aktualności są podzielone na działy tematyczne: Biura podatkowe, Płacenie podatku, Zwrot podatku, Firma w Niemczech, Budownictwo, Leihfirma, Dzieci i socjale, Finanse, Prawo, Praca i pracownicy, Sport, Gospodarka, Emerytury i składki, Samochody, Zarobki, Opieka, Problemy podatników, Kontrole i kary.

Z ostatniej chwili to Newsticker składający się z krótkich informacji statystycznych, liczbowych, koniunkturalnych, prognoz gospodarczych, wyników badań, barometrów, wskaźników i obliczeń.