Z OSTATNIEJ CHWILI

Deutsche Post zwiększa ceny przesyłek

Z najnowszych informacji wynika, iż opłata pocztowa dla standardowego listu powinna wraz z nadejściem nowego roku wzrosnąć z obecnych 62 centów do 70 centów. Wzrost cen wynosi +13 %! Tylko w tym roku opłata pocztowa wzrosła o 2 centy, czyli z 60 centów dla standardowego listu do 62 centów. Nowy znaczek pocztowy o wartości 70 centów nosi nazwę „Schokoladenblume/czekoladowy kwiat” i został już wydrukowany w milionowym nakładzie.
©finanzamt.pl

Nowy szef Volkswagen w Niemczech

Popularna marka samochodowa (lubiana także wśród Polaków) będzie miała nowego szefa. Z ostatnich informacji wynika, iż rządy popularnej marki samochodowej VW obejmie znany szef Porsche Mathias Müller. Niedawno wypłynęła skandaliczna afera wokół manipulowania pomiarami szkodliwych substancji w spalinach. Skandal dotyczy głównie zmanipulowania pomiarem spalin z silników diesla, co przedłoży się na poniesienie dla producenta VW ogromnej kary. Prezes VW Martin Winterkorn wraz z dniem 23.09.2015 podał się do dymisji. Jego następca opowiedział się za wprowadzeniem bardziej rygorystycznych zasad w przestrzeganiu standardów w całym przemyśle. Mathias Müller jest zdania, iż dołoży wszelkich starań, by Volkswagen stał się jeszcze silniejszym i bardziej dochodowym koncernem, niż był dotąd.
©finanzamt.pl

Dochodowy biznes na uchodźcach w Niemczech

Z najnowszych informacji popularnej gazety niemieckiej ,,Der Spiegel,, wynika, iż u naszych zachodnich sąsiadów dosłownie kwitnie biznes na dotkniętych trudną sytuacją życiową uchodźcach. Kokosy zbijają firmy transportowe, firmy wypożyczające namioty, hotele, punkty noclegowe oraz producenci prznośnych toalet. Jak zauważa gazeta, szefowie firm celowo zawyżają ceny swych usług i wykorzystują trudną sytuacje w Niemczech, gdzie od miesięcy słyszy się o kryzysie migracyjnym i związanymi z nim następstwach.
©finanzamt.pl

Poparcie Angeli Merkel gwałtownie spada

Wyniki aktualnych sondaży odbiegają w znaczącym stopniu od danych z przed roku. Coraz częściej w niemieckich mediach pojawiają się wzmianki dotyczące spadku poparcia dla polityki prowadzonej przez Kanclerz Niemiec. Prowadzona przez Merkel liberalna polityka wobec uchodźców, w tym również czasowe otwarcie niemieckiej granicy dla imigrantów z Syrii, przyczyniło się do wyraźnego spadku poparcia i aprobaty wśród obywateli Niemiec. Poparcie dla Merkel spadło w porównaniu do czerwca aż o pięć punktów procentowych, dając tym samym wynik: 63 %. Kanclerz Niemiec znalazła się zaledwie na czwartym miejscu, tzn. zaraz za następującymi politykami: ministrem spraw zagranicznych Frankiem-Walterem Steinmeierem (67%), ministrem finansów Wolfgangiem Schaeuble (65%) oraz prezydentem Joachimem Gauckiem (64 %). Polscy pracownicy zatrudnieni w Niemczech powinni jednak pamiętać, że aktualna szefowa niemieckiego rządu gwarantowała do tej pory stabilną sytuację gospodarczą, a co za tym idzie pewne stanowiska pracy. 
©finanzamt.pl